Међународна конференција рада завршена је 8. Јуна 2018. са поруком генералног директора МОР –а , Гаја Рајдера, да се „његује, штити и практикује“ социјални дијалог. Трипартизам који окупља владе, послодавце и раднике – „не само да даје вриједност у свијету рада, већ је и најмоћнији противотров за неке од негативних трендова које видимо у јавном и политичком дискурсу,“ додао је он.
Конференција ће наставити расправу о насиљу и узнемиравању у свијету рада током сљедеће МОР-ове конференције поводом стогодишњице у јуну 2019, са циљем усвајања Конвенције допуњене препоруком.
Осврћући се на конференцијски одбор који се бавио ефикасном сарадњом у развоју, констатовано је да се ова конференција благовремено укључила у разматрање економског развоја и развоја сарадње, с обзиром на процес реформе развојног система УН-а.
Дана 4.јуна, добитник Нобелове награде за мир, Kailash Satyarthi, присуствовао је 20.годишњици Свјетског марша против дјечијег рада. Конференција је такође обиљежила 20.годишњицу МОР-ове декларације о основним начелима и правима рада.
Конференцији су се обратила и три државника: предсједник Ирске Michael O’Higgins , предсједник Средњеафричке Републике Faustin Archange Touadéra и предсједник Колумбије Juan Manuel Santos. Сва три предсједника су истакла да је улога достојанственог рада круцијална за промовисање мира и социјалне правде.
Дана 7.јуна на свјетском самиту рада,наставило се разговарати о достојанственом раду посебно о стварању достојанствеених радних мјеста у земљама које су изашле из конфликата, криза и катастрофа кроз панел дискусију у којој су учествовали Helder Da Costa, генерални секретар Г 7+; Sylvia Escobar,предсједница нафтне компаније Терпел из Колумбије; Rosa Helena Flórez González, генерални секретар Савеза синдиката Колумбије (CTC); Filippo Grandi, УН високи комесар за избјеглице (UNHCR); Луција Љубић-Лепине , стални представник БиХ у УН у Женеви и Rokia Traoré, амбасадор за Фондацију Passerelle из Малија.
На крају, генерални директор је поднио свој годишњи извјештај о ситуацију радника у окупираним арапским територијама. Извјештај је заснован на мисији која је скупила и информације о стању радника у окупираној палестинској територији (на Западној обали, укључујући источни Јерусалим, и Газу) и окупирани сиријски Голан.
На конференцији је укинуто 6 и повучена три међународна стандарда рада.
Друга два конференцијска одбора су се бавила питањима социјалног дијалога и трипартизма, као и примјени конвенција и препорука МОР-а.
Више од 5.000 акредитованих делегата из 187 земаља чланица МОР-а учествовало је у 107.засједању Међународне конференције рада која се сваке године одржава у Женеви у Швицарској. Делегација БиХ у чијем саставу су били помоћник министра цивилних послова БиХ Дамир Диздаревић, предсједница Савеза синдиката Републике Српске Ранка Мишић и директор Уније удружења послодаваца Републике Српске Саша Аћић, те сарадници за међународне односе из ССРС Биљана Шкрбић ,Кемал Салић из МЦПБиХ и Милка Кантар из УУПРС.