5. oktobar – Svjetski dan učitelja / prosvjetnih radnika

5. oktobar - Svjetski dan učitelja / prosvjetnih radnika

Sindikat obrazovanja, nauke i kulture Republike Srpske svim prosvjetnim radnicima u Republici Srpskoj, čestita 5. oktobar, Svjetski dan učitelja / prosvjetnih radnika.

U vrijeme trajanja pandemije virusa COVID-19, prosvjetni radnici u Republici Srpskoje pokazuju visok nivo profesionalnosti i stručnosti, uspjevajući da u otežanim uslovima obezbjede visok kvalitet vaspitno – obrazovnog procesa.

Sindikat obrazovanja, nauke i kulture Republike Srpske nastavlja sa aktivnostima koje doprinose poboljšanju svih segmenata rada prosvjetnih radnika.

UNESCO je 1994. godine 5. oktobar proglasio za Svjetski dan učitelja, jer je na isti datum 1966. godine potpisana preporuka. Svjetski dan učitelja / prosvjetnih radnika Sindikat ONK obilježiće prigodnim aktivnostima.