Закључци са 10. Сједнице Републичког одбора Синдиката шумарства, прераде дрвета и папира Републике Српске, Бањалука, 23.02.2019. године

На Десетој сједници Републичког одбора Синдиката шумарства, прераде дрвета и папира РС, одржаној 23.02.2019. године у Бања Луци, расправљало се о тренутним активностима у Синдикату шумарства, прераде дрвета и папира РС и Савезу синдиката РС.

Републички одбор Синдиката шумарства, прераде дрвета и папира РС је донио закључак о активном праћењу и учествовању у рјешавању питања из радног односа за раднике – чланове Синдиката  у Дрвној индустрији ,,Стандард,, а.д. Прњавор због најављеног вишка радника, у ХИ ,,Дестилација,, Теслић због нередовног  снадбјевања  сировином и Центру за сјеменско – расадничку производњу Добој због поремећаја у испоруци садног материјала на тржишту.

Такође, Јединствена удружена синдикална организација у ЈПШ ,,Шуме Републике Српске,, а.д. Соколац и Синдикат шумарства, прераде дрвета и папира РС, ће у наредном периоду активно пратити примјену закљученог Колективног уговора у свим организационим дијеловима Јавног предузећа и реаговати према директорима организационих дијелова који не буду исти примјењивали у потпуности.

Синдикат шумарства, прераде дрвета и папира РС, ће наставити сарадњу са BWI и другим  међународним синдикалним асоцијацијама чија смо чланица, као и са међународним организацијама које подржавају рад синдиката, у циљу оспособљавања и јачања капацитета свих структура синдиката и чланства.

Синдикат шумарства, прераде дрвета и папира РС ће заједно са канцеларијама Савеза синдиката РС, интензивирати активности на враћању и омасовљавању  чланства у Синдикат узимајући у обзир да је закључен Колективни уговор и да су смијењени поједини директори који су радили на формирању „жутог синдиката,, а у складу са достављеним упутствима од стране Савеза синдиката Републике Српске.

Републички одбор Синдиката шумарства, прераде дрвета и папира РС прихватио је информације о активностима Савеза синдиката Републике Српске који се односи на реализацију Меморандума о заједничким мјерама закљученог са Владом Републике Српске, с посебним акцентима на рад радних група у којим Савез синдиката РС има своје представнике.

Све наше активности и активности Савеза синдиката Републике Српске  можете пратити путем веб странице Савеза синдиката Републике Српске,www.savezsindikatars.org