Мерима Додик нова предсједница Синдиката медија и графичара Републике Српске

Мерима Додик нова предсједница Синдиката медија и графичара Републике Српске
Мерима Додик нова предсједница Синдиката медија и графичара Републике Српске

На редовној Изборној Скупштини Синдиката медија и графичара Републике Српске, која је одржана на Озрену 12. априла 2025. године, Мерима Додик једногласно је изабрана за предсједницу овог Синдиката, а за потпредсједницу је изабрана Дијана Ћосовић из Синдикалне организације ЈП „Завод за уџбенике и наставна средства“ а.д. Источно Ново Сарајево. Претходно је одржана редовна Скупштина Синдиката медија и графичара РС, на којој су усвојени Извјештај о раду за период 2021-2025. година и Програм рада Синдиката медија и графичара Републике Српске за период  2025-2029. година.

Мерима Додик  дугогодишњи је члан Синдиката медија и графичара Републике Српске и члан Републичког одбора овог синдиката, а обављала је и функцију потпредсједнице Синдиката медија и графичара Републике Српске.

Дипломирала је 2007. године на Филозофском факултету Универзитета у Бањалуци, на Одсјеку журналистика, те стекла звање дипломирани новинар. Радила је као хонорарни сарадник РТРС-а. Од 2008. године запослена је у Центру за информисање и културу у Козарској Дубици, на радном мјесту новинар, а обавља и посао ТВ спикера. Мастер студије на Факултету политичких наука у Бањој Луци завршила је 2021. године, на студију Политикологије – смјер Међународни односи.

Поручила је да је важно да се медијски радници синдикално организују, како би се заједно борили за боље услове рада и веће плате, уз подршку Савеза синдиката Републике Српске.

Чланови Скупштине Синдиката медија и графичара Републике Српске захвалили су се Николи Шобату за сарадњу и подршку у досадашњем раду. Никола Шобат је функцију предсједника Синдиката медија и графичара Републике Српске обављао у протекла два мандата.


е-магазин Регионалног синдикалног савјета Солидарност

НЕ ТЈЕРАЈТЕ РАДНИКЕ ИЗ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ, ПОВЕЋАЈТЕ ПЛАТЕ!