25. avgust – Dan Saveza sindikata Republike Srpske

Savez sindikata Republike Srpske predstavlja jedinu reprezentativnu radničku organizaciju, koja okuplja radnike – članove Sindikata u 10 granskih sindikata u realnom sektoru i pet granskih sindikata u javnom sektoru.

Od svog osnivanja, 1992. godine, i tako već pune 32 godine borimo se za ekonomsko-socijalni položaj zaposlenih u Republici Srpskoj. Kroz sav ovaj period stasavali smo zajedno sa Republikom Srpskom, odgovarali na sve izazove sa kojima smo se suočavali u svim društveno-ekonomskim promjenama, reformisali se, modernizovali, ali smo uvijek ostali jedini istinski zaštitnik prava i interesa radnika Republike Srpske.

Prava i položaj radnika su nam uvijek prioriteti, tako da ćemo ove godine, u utorak, 27. avgusta 2024. godine, uz podršku Međunarodne organizacije rada, organizovati Konferenciju „Novi sistem plata u Republici Srpskoj“, kojom ćemo obilježiti 32 godine rada i postojanja Saveza sindikata Republike Srpske, s ciljem da svi radnici u Srpskoj od svoje zarađene plate imaju sigurnost, ravnotežu i pristojan život.

Drage naše članice i članovi Saveza sindikata Republike Srpske, srećan nam naš dan.

Imam pravo više, član sam sindikata!